17. března L’Ocelle mare (fr) a Ivan Boreš v Křížové chodbě dominikánského kláštera na Piaristickém náměstí

aaL’OCELLE MARE (FR)

L’ocelle mare je sólový projekt francouzského experimentálního hudebníka Thomase Bonvaleta. Kromě akustické kytary a šestistrunného banja využívá foukací harmoniku, metronom, drobné perkusivní nástroje, ladičky, ozvučenou podložku, sloužící k vydupávání rytmu, a nezřídka i své vlastní tělo. V porovnání s Bonvaletovými kytarovými party v duu Cheval de frise je jeho sólová tvorba mnohem fragmentárnější, nejde však o improvizaci. Krátké, minimalistické, introspektivní, a přitom až expresivně soustředěné skladby zkoumají hranice akustického výrazu, v němž se rozplývá původní identita nástrojů. Zatímco produkce Cheval de frise byla založená na bezchybně fungující komunikaci dvou nástrojů a dvou hudebníků, u L’ocelle mare se jedná o komunikaci se zcela odlišnými parametry – o samomluvu. Bonvaletova hudba mluví v náznacích a útržcích, je plná pomlk a vyčkávání, a přitom zahrnuje širokou škálu výrazových poloh. První koncert L’ocelle mare proběhl v roce 2005, od té doby vystoupil na mnoha předních světových festivalech zaměřených na hudební experiment. Debutové eponymní album mu vyšlo v roce 2008 na americké značce Sickroom Records a o rok později také na českém labelu Minority Records. Bonvalet spolupracoval například s Radikal satan, Arlt, Powerdove nebo Jean-Lucem Guionnetem.

https://ocellemare.bandcamp.com/
https://thomasbonvalet.wordpress.com/
https://www.youtube.com/watch?v=dLQ04pon7Ac
http://artycok.tv/6750/locelle-mare

IVAN BOREŠ

Pochází z Prachatic. Komponuje, spolupracuje s performery a skladateli, improvizuje v barokní, klasické a jazzové hudbě, převážně však ve volně zvukově improvizované hudbě, při níž využívá čtvrttónovou, bezpražcovou, klasickou a elektrickou kytaru, větrák a všelijaké pomůcky. Se svou sólovou tvorbou už vystoupil koncertně v mnoha zemích, namátkou ve Velké Británii, v Řecku, Dánsku nebo Švýcarsku. V současné době působí též v avantgardní kapele Masáž. Na aktuálním koncertě uvede poprvé novou kazetu pojmenovanou provokativně Kůrovec.

http://www.ivanbores.cz/
https://www.youtube.com/watch?v=R2eVuRGu6d8&list=UUy4AojSO6nq4k2r_Kc3h55w

————————–————————–————————–————

Přijďte včas! Koncert začne v 19:30, aby se stihlo včas skončit. S ohledem na svatost místa je koncert samozřejmě nekuřácký a rovněž se zde nebudou podávat žádné nápoje.

——————————————————————————————

fcbk evnt: https://www.facebook.com/events/1093652194069105/

Comments are closed.